wtorek, 3 marca 2015

"Nigdy się nie jest mniej samotnym, niż gdy się jest samotnym."

My kobiety podobno tak mamy, że same nie wiemy czego chcemy.
Przyznaję się bez bicia! Zupełnie nie wiem czego ja tak naprawdę chcę. Czegoś więcej, ale czego??
Siedzenie w domu mnie zabija! Chciałabym szaleństwa, adrenaliny, jakiś emocji. Tymczasem ludzie ode mnie odchodzą i nie mam nawet się z kim kawy napić, o szaleństwie nie wspominając.

7 lat temu moja szwagierka-przyjaciółka wyjechała do Szkocji za chlebem. Kiedyś rozpoczynałyśmy dzień poranną kawą. Odprowadzała swoją małą do przedszkola i jeszcze przed pracą wpadała do mnie na kawkę. Teraz też popijamy czasem kawusię, ale co to za impreza tak przez szklany ekran.

Moja mama, z którą mogę zawsze i o wszystkim, teraz opiekuje się 86 letnią babcią i już czasu dla córki brakuje. Babcia co prawda jest całkowicie samodzielna, ale boi się z domu wychodzić i też przede wszystkim potrzebuje towarzystwa.

Natomiast moja ukochana przyjaciółka, taka najprawdziwsza z prawdziwych. Przyjaźnimy się ponad ćwierć wieku. 10 miesięcy temu urodziła córeczkę, taką wytęsknioną, wyczekaną i świata po za nią nie widzi. Nawet nie próbuję z nią konkurować, doskonale wiem ile ją kosztowało żeby mała pojawiła się na świecie. Doskonale ją rozumiem i małą kocham prawie jak własną, bo przecież razem na nią czekałyśmy, całym sercem byłam z moją przyjaciółką, kiedy o niej marzyła.

Mam jeszcze cudną siostrzyczkę jedyną, taką do tańca i do różańca. Niestety właśnie wyprowadziła się ze swoim chłopakiem do sąsiedniego miasta. Niby nie daleko, tylko 20 kilometrów, no ale to nie to co mieć ją dwie ulice dalej.

Do tego wszystkiego jeszcze ta moja praca. W domu, przy komputerze. Nie narzekam, zawsze o takiej marzyłam, uczyłam się w tym kierunku. No i mam com chciała. Siedzę przy kompie 7 godzin dziennie i zero kontaktu ze światem żywych.

Już wiem, czego chcę! Ludzi chcę! Jednak jestem zwierze stadne. Potrzebuje kontaktu z drugim człowiekiem, rozmów, śmiechu czegokolwiek, aby tylko nie być samą.

14 komentarzy:

 1. no bez prawdziwych ludzi daleko się nie zajedzie!
  Na pewno znajdziesz sposób I okazje
  a kawa rano świeżutka serwowana przez Olgę to wiesz gdzie jest:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no wiem, problem w ty, że moja praca jest bardzo specyficzna i mimo, ze siedzę w domu to nie mogę swobodnie dysponować czasem ... skomplikowane to, ale mówiąc prościej do 14 nie mogę przy kompie nic po za pracą.

   Usuń
  2. no trochę jestem niewolnikiem systemu ;-)

   Usuń
 2. Akurat nie zgodzę się, że kobiety nie wiedzą czego chcą. Myślę, że są takie, które nie mają bladego pojęcia, ale również są takie, które wiedzą. Ja również niestety rzadko kiedy mogę liczyć na tą samą płeć, aby się spotkać, wypić kawę/sok (kto co lubi). Każdy z nas potrzebuje ludzi :) Trzymaj się!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokladnie, ludzie są potrzebne ;P
  A kawkę chętnie razem wypijemy u Rybeńki :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no tylko, że ja tą kawkę to wieczorem dopiero niestety ...

   Usuń
  2. o możemy i wieczorkiem :)))
   pijemy o różnych porach :P

   Usuń
  3. no to ja chętnie się tam wpraszam :-)

   Usuń
  4. No i pięknie, razem lepiej smakuje :)))

   Usuń
 4. Sama nie wiem czego chcę...? Niby jak ja...Chcę do ludzi,ale czasami mnie od nich odrzuca i to tak,że mam chęć uciekać bez butów...
  Szaleństwo,adrenalina...? Przejechałabym się ferrari po torze wyścigowym albo bugatti veyron (to sugeruje mój Młody),ale zostaje mi adrenalina przy trudnym wyprzedzaniu na naszych trudnych drogach.Lubię to szybkie bicie serca po udanym manewrze wyprzedzania ;) (oczywiście najważniejsze jest bezpieczeństwo!!!!-bym nie było,żem nawiedzona ).

  Emocji dostarcza życie,bo jak wiadomo życie to dziwka z obrzydliwym poczuciem humoru.A emocje są dobre i złe.Cytując Jana Twardowskiego: " W życiu mu­si być dob­rze i niedobrze.
  Bo jak jest tyl­ko dob­rze, to jest niedobrze."

  Życzę Ci powodzenia i pogodzenia ;)
  Na wirtualną kawę chętnie się umówię,a ja reflektujesz to na realną ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na realną?? oczywiście, ze najlepiej było by na realną :-)

   Usuń