środa, 15 stycznia 2014

Jest od złota więcej warte serce szczere i otwarte...

Nawiązując do mojego poprzedniego postu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspaniała inicjatywa, otwiera ludzkie serca. Polacy tego dnia stają się lepsi, jacyś bardziej uśmiechnięci. Nasza polska przypadłość, malkontenctwo zamienia się w ogólnopolską euforię.

Od trzech lat mam przyjemność brania udziału w Turnieju Piłkarskim dla WOŚP. Oczywiście jako kibic. To co mam okazję obserwować jest wprost niesamowite. Około stu chłopa w różnym wieku, często bardzo dojrzałym, zamienia się w małych chłopców. Panowie z brzuszkami biegają za piłką ani przez chwilę nie narzekając na zmęczenie mimo, że pot się z nich leje strumieniami. Wszyscy równo lekarze, biznesmeni, nauczyciele, urzędnicy, pracownicy fizyczni, sportowi oldboje, ramię w ramię, grają dla orkiestry. Oczywiście jak to między mężczyznami rywalizacja jest, no i miejsca też muszą być. Zabawa zabawą, ale porządek musi być. No i oczywiście też symboliczne puchary i nagrody też są. Jednak zawsze najważniejsze jest to ile zostało zebrane pieniędzy. W tym roku na turnieju zostało zebrane ponad 8 tysięcy złotych.

A o to zwycięski anioł, który zagościł na mojej półce, podarowany mi przez zwycięską drużynę turnieju ;-)


15 komentarzy:

 1. U nas też organizowane są takie turnieje :) Śliczny aniołek ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. świetna inicjatywa i jednoczy ludzi :-)

   Usuń
 2. Aniołów nigdy za wiele, każdy się przyda, nawet ten co to mu aureolkę różki podtrzymują ;) Witam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to ja jestem takim aniołkiem z różkami :-)

   Usuń
 3. każda dobra emocja jest na wagę złota!

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że u mnie nic takiego się nie dzieje :/ Nie są organizowane żadne imprezy dla orkiestry :/ Ile w tym roku zebrano pieniędzy? :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pieniądze ciągle się jeszcze zbierają, bo aukcje ciągle trwają ...

   Usuń
 5. Cieszę się, że ludzie tak chętnie angażują się w zbiórkę WOŚP, to niesamowita inicjatywa i boli mnie nagonka na tą akcję, która czyni tyle dobrego i tak niesamowicie mobilizuje ludzi : )
  Piękny ten anioł : )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na tych krytykujących spuśćmy zasłonę milczenia ...

   Usuń