czwartek, 28 maja 2015

"Życie ma gest, gdy zimno w słońce, a w upał deszcz."

Kocham nasz kraj. Naprawdę go kocham mimo wszystko.
Uwielbiam góry, nawet kiedy osnute są mgłą. Nad morzem mogła bym siedzieć godzinami i wsłuchiwać się w jego szum. Kocham nawet wtedy kiedy powinna być wiosna, a jest jakby jesień. Kocham za drzewa i jeziora, za wschody i zachody słońca.

Wkurza minie tylko urzędnicza bezduszność. Wkurza mnie malkontentyzm polaków.
A ja?? A ja księżniczką nie jestem, salonów nie potrzebuję. Dałam radę do tej pory to dam radę dalej i zawsze będę powtarzać "żyję skromnie, ale spokojnie". Przecież tyle pięknych chwil jeszcze przede mną, mam na co czekać i mam o czym marzyć.  

20 komentarzy:

 1. Mądre słowa, tego się trzymaj :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trzymam się ... między innym dzięki waszym słowom :-) dziękuję

   Usuń
 2. i ja mam czas w którym muszę sobie to o napisałaś wbić do głowy...

  OdpowiedzUsuń
 3. maskakropka229 maja 2015 09:40

  Mądra z Ciebie dziewczyna! Pisz, co Cię boli, bo może można będzie coś pomóc? Może znajdzie się ktoś, kto poruszy może nie niebo i ziemię, ale przynajmniej właściwego urzędnika? Albo burmistrza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. już wiele razy o tym pisałam i już szczerze mówiąc sama mam dość tematu, mimo, że tak dla mnie ważny ... a Burmistrza poruszyłam i co?? I nic!!!

   Usuń
  2. maskakropka229 maja 2015 20:58

   Czy chodzi o mieszkanie? Dobrze się domyślam? Skoro burmistrz D. nie pomógł, to może warto zrobić szum medialny? Nie ma spraw niemożliwych do załatwienia.

   Usuń
  3. Szum medialny też już był ...

   Usuń
  4. maskakropka230 maja 2015 19:26

   Może za mały? Może warto ruszyć media ogólnopolskie? Jest kilka programów, które chętnie podejmują takie tematy.

   Usuń
  5. nie podejmą się, bo ja za dobrze sobie radzę ... pracuję, mam rentę, uczę się, mój mąż pracuje, syn studiuje, od czasu do czasu zarobi jakiś grosz, w domu czysto, nie ma awantur ... to nie jest temat dla programów pokazujących ludzkie nieszczęście ... wolą pokazać tyłek z odleżynami gościa, który sam się do takiego stanu doprowadził, bo to szokuje ... ja jestem za normalna ... myślisz, że nie pisałam do takich programów??

   Usuń
 4. A ja zapytam, czy sama po tych bankach chodziłaś ? Odczekaj trochę czasu, około 3 miesięcy i idź do pośrednika finansowego niekoniecznie dużego, który ma wile banków w ofercie i szansę będziesz miała dużo większa. Oni po prostu maja wieksze "dojścia" - znam wile osób, które same nic nie mogły załatwić a pośrednik szybko. Tylko oceń czy nie ściemnia, ile to nie potrafi załatwić tylko do kogoś konkretnego. To naprawdę lepszy sposób.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie ma szans, nie mam umowy o pracę na stałe, a renta głodowa ...

   Usuń
  2. To nie szkodzi, mi znaleziono kredyt na umowę o dzieło i to całkiem duży. Po prostu spróbuj przez pośrednika i zobacz co on Ci doradzi, czy znajdzie jakieś wyjście - a, i wiedz, że im z zasady płaci bank więc jak ktoś chce od Ciebie pieniędzy to krętacz raczej. Być może się uda a nic nie tracisz.

   Usuń
  3. no tak tylko gdzie znaleźć nie krętacza ...

   Usuń