wtorek, 21 kwietnia 2015

"Ścis­ka­ni przez gor­set ste­reotypów, up­rzedzeń i przyz­wycza­jeń próbu­jemy wie­rzyć, że jes­teśmy wolni."

Pomykam sobie po supermarkecie (uwielbiam supermarkety bo tam jest tak prosto i mogę bez najmniejszych problemów rozwinąć prędkość) i słyszę jak jedna starsza pani do drugiej mówi "Taka młoda i łada, a na wózku". Zatrzymałam się niemalże z piskiem opon "wózek coś odbiera mojej piękności?". Widok miny tych pań bezcenny. Śmiać mi się chciało potwornie. Grzecznie powiedziałam "miłego dnia życzę" i pomknęłam dalej.

Może i to do końca grzeczne nie jest, a na pewno nieco dziwne, ale ja uwielbiam takie sytuacje. Nie robię tym nikomu krzywdy, ani przykrości. Zawsze jestem grzeczna i uśmiechnięta. Myślę, że ludziom daję to myślenia. To mój sposób na walkę ze stereotypami. 

12 komentarzy:

 1. Popieram ! Najgorsze są w tym względzie starsze panie niestety - za ich czasów niepełnosprawni siedzieli w domu i nikt o nich nie słyszał a teraz jak widzą na ulicy to wielkie zdziwienie i współczucie nie wiedzieć z jakiego powodu. Życie każdego jest tak samo wartościowe - wszystko zależy od nas co z tym życiem robimy i jak je przeżywamy. Nasz stan zdrowia ma tylko nieduży wpływ na to jak żyjemy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chyba jednak nasz stan zdrowia ma wielki wpływ na nasze życie, ale od nas zależy jak mimo wszystko to życie wykorzystamy :-)

   Usuń
  2. Ma wpływ ale to nasza głowa i nasze nastawienie grają wszędzie pierwsze skrzypce. Jak ktoś się zaszyje w domu, będzie unikał ludzi itp to faktycznie będzie biedny i takiemu tylko współczuć.

   Usuń
  3. no tak jak poukładamy sobie wszystko w głowie to życie staje się piękniejsze :-)

   Usuń
 2. Magda -mistrzyni ciętej riposty :-) Chylę czoła,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czasami mi się coś uda :-)

   Usuń
  2. Chyba dość często, jesteś zaprawiona w bojach :)

   Usuń
  3. ja nie wiem, czy ja coś mam w sobie, że przyciągam dziwnych ludzi :-)

   Usuń
 3. A jakbym była brzydka to wtedy bym mogła na tym wózku być ?-zapytałaby moja przekora i zapewne też dałaby do myślenia ;)
  Mam podobnie;)
  Krótko,treściwie i dobitnie!
  I bez obrażania innych oczywiście ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba świrować, żeby nie zwariować :-)

   Usuń
  2. NOOOO!
   Nie dajmy się zwariować! :)))

   Usuń
  3. Na wszystko najlepszy jest uśmiech :-)

   Usuń