niedziela, 16 czerwca 2013

Minister, sługa czy pan??
Wybaczcie mi, całe wieki mnie tu nie było i zacznę od marudzenia.
Mogę sobie trochę pomarudzić??

Jestem tak potwornie zmęczona, zmęczona głównie psychicznie, że mam ochotę komuś nawrzucać. Przyjmę ze zrozumieniem jak ktoś nawrzuca mi.

Nienawidzę jak wyrzuca się pieniądze w błoto. Niestety nasz kraj osiągnął w tym mistrzostwo. Sama oglądam każdą złotówkę zanim ją wydam, no, ale może to, dlatego, że mam tych złotówek bardzo niewiele. 

Wiecie, co denerwuje mnie najbardziej?? Jak ci co to mają dbać o nasze interesy i tak naprawdę to pensję dostają od nas, czyli społeczeństwa nie szanują pieniądza i szastają nim na prawo i na lewo.
Jak się dowiedziałam ile kasy zostało wydane na ochronę „Pana Prezesa” to mi się nóż w kieszeni otworzył. Tak swoją drogą to czego on się boi?? Tak na polski chłopski rozum jak ktoś ma czyste sumienie nie powinien się niczego bać. Czyż nie tak??

Ale jak usłyszałam ile Pan Premier wydał na wynajem boiska to niemal drgawek dostałam. No jasny gwint! Czy on gra w piłkę w czasie pracy, służąc narodowi?? W jaki sposób jego gra ma nam pomóc?? A jak robi to w czasie wolnym od pracy to chyba powinien płacić z własnej kieszeni. Czy ja jednak źle rozumuje?? A tak po za tym wybudował tyle „Orlików” czym się tak bardzo szczyci, dodając na marginesie za pieniądze podatników, czyż nie mógł by na jednym takim zagrać za free??
Koncert znanej gwiazdy, zegarki, tablety, samochody, drogie alkohole, wycieczki, przeloty, kongresy itp. itd. Która z tych rzeczy na służyć nam – społeczeństwu. 

Ministerurzędnik, który jest członkiem rządu (Rady Ministrów) i kieruje ministerstwem. Słowo minister pochodzi od łac. minister – sługa, pomocnik.
 
Póki co to ja się czuję jak niżej oddany sługa wielmożnych państwa ministrów.

16 komentarzy:

 1. Widzę że dziś oglądałyśmy w tym samym czasie wiadomości. Każdy z nas myśli to samo co Ty, marnotrastwo po prostu. Na to co potrzeba - nie ma. Na to co zbędne - jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale my robaczki z nizin możemy jedynie sobie pogadać ...

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Teraz tym bardziej jestem rozgoryczona. Zostałam bez laptopa, działam na netbooku, niezbyt wygodnym małym gówienku za przeproszeniem. Nie mam pieniędzy na nowy sprzęt, a jedyną nadzieją był program dofinansowania dla niepełnosprawnych uczących się, mogłabym dostać d0 1200 zł refundacji, ale gdzie tam? Program nie ruszył, bo państwo nie ma kasy na takie fanaberie...

   Usuń
  2. no właśnie nasze potrzeby to fanaberie ... a im np. tablety są niezbędne ... wiem jak to boli ...

   Usuń
  3. To jest postawienie świata na głowie, totalny absurd...

   Usuń
  4. każdy jak się dochrapie do stołka to tylko patrzy na własne kieszenie ...

   Usuń
 3. Dobrze rozumujesz, jak na mój gust! Widać rozumujemy podobnie, czyli NIC NIE ROZUMIEMY! Ach Boże , patrzysz i nie grzmisz!
  Serdeczności!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziś w TV Pan premier opowiada jaki to on jest wspaniały dając rodzicom rok urlopu po urodzeniu dziecka ... tylko się pokłonić ...

   Usuń
 4. Jarek boi się agentów Tuska, którzy mogą chcieć go zlikwidować za mówienie "prawdy" (jego zdaniem).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie wiem czy się śmiać czy płakać ;-)

   Usuń
 5. oprócz tego, że bawią się za nasze pieniądze, to żrą za nasze pieniądze, leczą się i całe rodziny za nasze pieniądze, nie muszą czekać latami na badania czy zabiegi, latają samolotami za nasze pieniądze, nawet na prowadzenie biur poselskich dostają pieniądze! Czy nam ktoś opłaca czynsz? płaci za telefony? daje pieniądze na ubrania? Jeśli chcemy gdzies jechać musimy sobie KUPIĆ samochód i zatankować do niego paliwo. Ale my jesteśmy plebs... a oni elyta...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i patrzą na nas tam z góry i się śmieją nam prosto w oczy ...

   Usuń
  2. a my nic nie możemy zrobić bo to wszystko kumple i nieważne który przy żłobie siedzi, reszta i tak się naje .... :/

   Usuń
  3. możemy jedynie miedzy sobą pogadać i tyle naszego ...

   Usuń